1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

3 uçlu mızrak

'Fotoğraflı Define İşaretlerinize Yorumlar' forumunda Serkan74 tarafından 4 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

1. Serkan74

Serkan74 Member

Malzemeyi bartında buldum tarlayı sürdürürken küp kırıkları gibi bişeyler çıktı şüphelendim sonra bu mızrağı sürdürürken yüzeye çıkmış buldum yanında 2 parça bronza benzer yada bakır bişey buldum tarladan tuhaf taşlar çıkıyor eski kerpiç felan bu malzemelerin bir ederi varmıdır acaba IMG_20181204_181139.jpg

2. suna

suna Well-Known Member Super moderator

Bu ok ucuda olabilir reisimden görünen küçük. Bulunduğu yer yerleşim yeridir çevreye araştırılırsa başka bir şeyler çıkabilir Ayrıca bu ok dediğiniz malzemenin de maddi bir değeri yoktur çevreyi geniş araştırarak özellikle küp kırıkları dediğiniz yerin üst bölgelerine bakarak Belki o döneme ait Tarihi mezarlar bulabilirsiniz

3. Serkan74

Serkan74 Member

4. Serkan74

Serkan74 Member

5. Serkan74

Serkan74 Member

6. Serkan74

Serkan74 Member

7. Serkan74

Serkan74 Member

Arazimden bu şekilde tuhaf taşlar çıkıyor biraz kazdım kireç gibi bi katman var toprakta

Ekli dosyalar:

8. Serkan74

Serkan74 Member

Bu arada mızrak dedim şey 15 cm boyunda demire benziyor

9. Definebilimi.com

Definebilimi.com DEFİNE BİLİMİ Site Yetkilisi

hoşgeldin serkan bey alttan çıkan toprak farklılık gösteriyor devam edilmesi gerek alan tamamen yaşam alanı fakat şu çıkar demek yanlış olur biraz yukarlarda bişeyler aramak lazım derenın üst kısmanınna bakmak lazım bakacağın yer bu kazdığın alanı görmeli

Serkan74 bunu beğendi.
  10. Serkan74

Serkan74 Member

Telekkürler

Bu Sayfayı Paylaş

Blogger ile Paylaş
define işaretleri