1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Abu Dabi Krallar Şehri

'Define Videoları-Haberler' forumunda suna tarafından 25 Eylül 2018 tarihinde açılan konu

 1. suna

  suna Well-Known Member Super moderator

  Abu Dabi Krallar Şehri
  SandcastleBuildings-0489bfeddf21.jpg
  Abu Dabi'nin hemen güneyindeki bir çöl yolculuğunun amacı sizi şehrin gökdelenlerinden ve alışveriş merkezlerinden uzaklaştıracak ve BAE maceranıza sinematik, duyusal bir boyut katacaktır. Burada peygamber çiçeği gökyüzü tarafından kaplanmış geniş açık alanlar, yol kenarındaki ve yemyeşil hurma bahçeleri tarafından gümüşten tarçın, yalnız develerden parıldayan kum tepeleri dalgaları bulacaksınız. Gösterimler, asfaltın her milinde daha büyülü görünmektedir.
  Hawk-722666a4efcb.jpg

  Dünyanın bu bölgesinin derinlemesine bir deneyimi için, yaklaşık bir 500km döngü alır Liwa , Rub Al Khali kenarında bir vaha - 'Boş Çeyrek'. Boş Çeyrek, dünyanın en büyük kesintisiz kum çölüdür ve İngiltere'nin yaklaşık üç katı büyüklüğünde bir alanın üzerindedir. İngiliz gezgin Bertram Thomas, 1931 yılında bu dev sandbox'ı geçen ilk Batılıydı ve Wilfred Thesiger, bölgeyi Arabistan Kumları'nda ünlü kıldı .

  Bu destansı yolculuklar üzerinde, tamamen klimalı ve rahat bir havada modern tekerlekler üzerinde hareket ederken, tamamen kabarık güneşin altında ve deve ile yapılır.
  Tiwal-Liwa-Hotel-d0d2385a6355.jpg

  Abu Dabi'den Hwy E11 batı'yı takip edin ve hemen önce masaları çevirin, tekerleklerinizi Hwy E45 üzerinde Madinat Zayed'e doğru yönlendirin . Bu küçük kasaba, Abu Dabi Emirliği'nin üçte ikisini oluşturan Al Dhafra bölgesinin idari merkezi . Ziyaretçiler için genellikle bir çukur duruşundan biraz daha fazladır, ama insanlar buraya yoğun bir şekilde popüler Al Dhafra Festivali için Aralık ayında gelir . 11 gün boyunca, bu etkinlik, deve yarışları, bir deve güzellik yarışması ve miras faaliyetleri, geleneksel çarşılar ve yiyeceklerle birlikte şahinler, klasik arabalar, Arap atları ve salukis (Arap köpekleri) içeren diğer yarışmalarla birlikte Emirlik geleneklerini ve geleneklerini kutluyor.
  SandBuildings-1106d7e2110b.jpg


  Petrol sonrası bir geleceğe ve karbon ayak izini azaltmaya yönelik yeni bir kararlılığa sahip bir gözle, petrol zengini emirliği yenilenebilir enerji konusunda büyük adımlar attı. Madinat Zayed'in hemen güneyinde, 2.5 kilometrekarelik bir alana yayılmış 100 megavatlık bir güneş enerjisi santrali olan Shams 1 ('Güneş' 1) tarafından geçeceksiniz. 2013'ten bu yana ışınlardan faydalanmış ve 20.000 hane için yeterli enerji üretiyor ve Abu Dhabi'nin 2020 yılına kadar yenilenebilir enerji ile gücünün% 7'sini yaratma hedefine doğru ilerliyor. Bir yan seyahat için zamanınız varsa, GPS'nizi Tiwal Liwa Hotel'e kadar takip edin. Hwy E45'in 11 km doğusundaki bir yükselişte görkemli bir izolasyonda oturan kale benzeri bir lüks kazık. Geceyi geçirmiyor olsanız bile, öğle yemeği ya da soğuk meyve suyu için güzel bir mekandır.

  Otelden Liwa Vahası'na açılan ticari geçit olan Mezairaa'ya yaklaşık 60 km uzaklıktadır. Bu Bani Yas, hem iktidar ailelerini doğurmuş Bedevi kabilesinin ata vatanımız Dubai ve Abu Dabi . Yaklaşık 300 yıl önce, ataları düzinelerce yakındaki köyle bu hilal şeklindeki vahada tarihler yapmaya ve diğer kabilelerle ticaret yapmaya başladılar. Bu ağ, batıdaki Umm Hisin ile doğuda Hamim arasında 100 km boyunca Hwy E90 boyunca uzanır. Ziyaret etmek için eğlenceli bir zaman Temmuz ayında Liwa Tarih Festivali sırasında, mütevazı meyveyi kült statüsüne yükseltir (terlemez; olaylar klimalı çadırlarda yapılır).
  Mezairaa'dan, dünyadaki en yüksek kum tepelerinden biri olan yaklaşık 300 km yüksekliğe ve yaklaşık 1,6 km uzunluğundaki Tel Moreeb'e yaklaşık 30 km. Yolda Dhafeer Kalesi'nde durmayı düşünün - burası, kum tepeleri arasında sıkışmış birkaç yüzyıllık eski savunma kalelerinden biridir. Tel Moreeb 'korkutucu tepe' olarak tercüme edilmesine rağmen, devasa kum yığını, dik yokuşa rağmen aslında oldukça huzurlu görünüyor. Yerel halk, 4x4'lerinde zirveye çıkmayı sever ama aynı zamanda tırmanmak da mümkündür - sadece bol güneş kremi, su ve şapka paketi. Trekleri cesaretlendirenler, işaretlenmemiş sınırdan Suudi Arabistan'a uzanan bir görkemli panorama ile ödüllendirilecekler. Sadece ideal bir şekilde günbatımında mistik manzaraları ve gölge ile ışığın etkileşimini keşfedin ve tadını çıkarın.Çöl kampındaki yıldızlara kapalı bir gecenin yanı sıra, Boş Mahallede şapkanızı asmak için en güzel yer olan Qasr Al Sarab , ayakta dururken bile sizi hareket ettirecek kum tepesi lüks bir tatil beldesidir. Yakındaki bir çöl bölgesi, Star Wars’un çoğu için çöl zemini olarak ikiye katlandı : The Force Awakens (2015). Kuleleri ve kuleleri bir çöl kalesinin ihtişamını taklit eden belde, başka bir dünya hissi uyandırıyor. Lüks burada çok ciddiye alındı: özel dalma havuzu, dört restoran ve güzel bir spa ile villalar düşünün. Ayrıca gün batımı yürüyüşleri, kum sörfü, deve yürüyüşleri ve antik kalelere geziler dahil olmak üzere uzun bir aktivite ve geziler menüsü bulunmaktadır.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Blogger ile Paylaş
define isaretleri