1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Ayı Topal Ayı Define İşareti

'Define İşaretleri' forumunda osman tarafından 4 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

 1. osman

  osman Well-Known Member

  TOPAL AYI DEFİNE İŞARETLERİ
  definede topal ayı işareti özellikle aranan işaretlerdir definecilerin hedefi olan topal ayı veya ayı işareti çok sık ratlanan bir durum değildir.ancak teoriler ve bulgular topal ayı işaretinin eşkiya işaretlerinle bağlantısı olduğunu söylüyor.
  ayc4b1-define-ic59fareti.jpg
  topal ayı işareti eksik ayağıda aransada kanıtlanmış bir durum değildir.
  ancak ayı işareti nin eşkiya işareti olduğunu rahatlıkla söyleyebilirz.
  topal ayı yada ayı işareti bulunduğunda mağara aranmalıdır eyer açılmış mağara varsa alanda hükmü bitmiştir.
   
 2. savas

  savas süper moderatör

  Topal ayı:Eşkiya işareti olarak bilinmektedir. Aslında bu işaret net olarak çözülmemiştir. Aşağıda yazacaklarımız net yorumlar değildir.  1- Define mağaranın içindedir. Önce ayının topal olan ayağını bulunuz ayak yakınlarından mağara mahzen işareti arayınız. Tüm uzuvları varsa ayının bulunduğu kaya giriştir. Eksik uzuv varsa eksik uzuv aranmalıdır. Hedef kapalı mağaradır ve 50 mt. den uzak olamaz. Malzemesi içeride açıktadır. Uzuvlar eksikse ayının eksik uzvu aranmalıdır. Civarda 50 metrelik bir alanda mağara arayınız. Bulursanız zaten parayı da buldunuz demektir. Eğer ayı tam ise resmin olduğu kayada çalışmalısınız. Ayının baktığı yön de önemli. Mağarayı bulmanız yeterli olup hazinesi ise mağaranın duvarında kabartma olan taşların arasındadır. Topal ayının ayağını dereye yakın kayalık yerlerde arayın ayrıca karşı taraf ve hizalarına bakmanız tavsiye edilir.
   
 3. savas

  savas süper moderatör

  2- Ayı pençesi orman muhafızı veya orman gözetleyici kavramlarıyla ilişkilendirilir. Bu motif cesurluğu, bilgeliği, gücü ve bereketi de simgeler. Bu pençe bulunduğunda çevrede topal bir ayı aramak gerektiği söylemi defineciler arasında sürekli konuluşagelen bir söylemdir.  3- Çok değerli ve çok aranılan bir işarettir. Size bakan bir kayada ve normal ayı büyüklüğünde tasarlanmış olmalıdır. İki hazinesi olduğu söylenir. Birincisi eksik sağ ayağın bulunduğu kayanın altında. İkincisi ise yakınlarda 7-8 basamaklı bir merdiven varsa üzerinde ok işareti olan basamağın altında.
   
 4. savas

  savas süper moderatör

  4-topal ayının 50 metre önünde kesik ayağı vardır.ayağın altında hediyesi vardır.baktığı yönde 30 ila 150 metre mesafede derenin karşısında 3 basamak merdiven vardır.topal ayının mahzeni burdadır.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Blogger ile Paylaş
define işaretleri