1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Binek taşı define işareti

'A dan Z ye define işaretleri ve anlamları' forumunda exselans tarafından 5 Mart 2019 tarihinde açılan konu

 1. exselans

  exselans Well-Known Member

  Binek taşı define işareti Define işaretlerinde en çok rastlanan define işaretidir.Binek taşı işaretini çözmek oldukça zordur.zor olmasının sebebi ise hala mantığının net çözülmüş olmamasıdır.piyasadan aldığımız bilgilerle sınırlı olup daha çözülmüş bir yapısı yoktur.Binek taşı nedir diye arkadaşlara net olarak define diyemiyoruz.binek taşı nasıl çözülür deyimine gelince altta bilgiler topladık.


  Sıradaki haber define işaretleri okumak için tıklayınız
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 14 Mart 2019
 2. exselans

  exselans Well-Known Member

  Hemen hemen her taş için geçerli olan çözüm yöntemidir, bir taşta binek olmasa bile bu üzerine çıkıp karşıya bakmanızı anlatabilir. binek olan taşlarda tam karşı ne kadar önemli ise sağ ve solda o kadar önemlidir. tam olarak rahat oturur durumda kafanızı çevirdiğinizde kaç derece açı yakalayabiliyorsan oralara mutlaka bakın. Başka bir görüş. Binek taşının genel anlamı, taşa otur karşına bak ve ikinci işareti aramalısın olarak bilinmektedir. Yaptığımız araştırmalara göre, binek taşı zirve bir noktada yapılmış ise, işaretin yapılmış olduğu zirve tepeden daha yüksek zirve tepede araştırma sürdürülmelidir. Bilinen eşkiya işaretlerindendir. Eğer binek taşı işareti, engebeli bir arazide yapılmış ise, kesinlikle cihaz yardımı almalısınız. Doğal görünen etraftaki kayaların altında gömü saklanmış olabilir. İşaretin etrafı kontrol edilmeli ve binek taşı işaretinin yakınlarında düz bir taş varsa gömü bu taşın altındada olabilir.
   
 3. exselans

  exselans Well-Known Member

  Define işaretleri arasında binek taşı oldukça karıştırılan işaretlerdendir özellikle bir çok bilgi veren yerde yanlış veriyor binek taşı ile eğer taşını karıştırmaktalar aslında bu konuda bu taşın define ile alakalı bir bilgi yok üstte görmüş olduğunuz resimdeki taş binek taşıdır.

  Definede Binek Taşı
  Yani eğer ile karıştırılmamalı binek taşı ne işe yarar adı üstünde binek hayvanlara at eşek gibi ama genelde at için binmeye yarayan bir taştır merdivenlidir çok eski dönemlerden bu güne kadar kullanılmıştır yani amacı tamamen kullanma amaçlıdır bir çok şehirde ve köylerde yada eski yerleşim yerlerinde karşımıza çıkmaktadır.

  Bunun gibi binek taşlarına zarar vermemek gerekir fakat aslında bunun define ile ilişkilendirilmesinin temel sebebi ermenilerdir yani onların hazırlamış oldukları haritalarda zaman zaman binek taşlarına yer vermeleridir yani sabit belirgin yer olarak kullanılmaktadır bilirsiniz.

  Her semtin her şehrin bazı belirgin noktaları vardır buda onlardan biridir çizilen haritalarda binek taşından bahsedilerek yol tarifleri yapılmış yada ona oranla mesafe verilmiştir işte define ile olan alakası budur umarın sizlerde karşılaşırsanız zarar vermezsiniz son olarakta lütfen binek taşı ile eğer taşını karıştırmayalım.

  Bir önceki yazımız olan Definede Kanal İşareti başlıklı makalemizde definede kanal, definede kanalın anlamı ve kanal işareti hakkında bilgiler verilmektedir.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Blogger ile Paylaş