1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Boğa Define İşareti

'A dan Z ye define işaretleri ve anlamları' forumunda exselans tarafından 5 Mart 2019 tarihinde açılan konu

 1. exselans

  exselans Well-Known Member

  Boğa (öküz) Define İşareti: Boğa işareti genelde tümülüs lerde olur.boğa işaretinin anlamı güç temsilcisidir.boğa işareti kralıda temsil eder.boğa işareti nasıl çözülür derseniz kolay iş değildir.boğa işareti nedir diyen arkadaşlara ise yüksek rutbeli ve kral işaretidir.

  Sıradaki haber define işaretleri okumak için tıklayınız
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 14 Mart 2019
 2. exselans

  exselans Well-Known Member

  Birçok uygarlığın güç sembolü olarak kullandığı figürlerin başında gelir. çok zaman höyük tümülüs tarzı kral mezarına işarettir. aslan işaretinden farklı olarak kaya, oda mezar şeklinde değil höyük tümülüs tarzı gömüsü olur. yandaki dere boyundaki diğer işaretleri mutlaka incelemelisiniz. Sanatsal olarak oldukça büyük ölçülerde yapılmış bu süslemelerin bulunduğu yerde tarihin izleri olan uygarlıkların yaşantı yeri olduğunu anlarız. . Aslan ve kartal işaretlerinde olduğu gibi güç, kuvvet anlamındadır. Bu anlamdan yine liderlik vasfı taşıyan aşiret reisi, kabile reisi türü üst düzey bir insanın gömüsü olduğunu çıkarabiliriz. Boynuz işaretinde, işaretin tam karşısında ki kayalık bölge çok iyi derecede araştırmalı. boğa işaretinin tam yapıldığı yerlerde ise, civarda yürüme mesafesinde önü doğal kayalarla kapatılmış olabilecek delik, mağara gibi yerlere çok dikkat edilmelidir.
   
 3. exselans

  exselans Well-Known Member

  Define işaretleri içerisinde boğa işareti oldukça üst seviye bir işarettir ve çok kıymetlidir fakat bilinmesi gerekir ki her boğa işareti definecilik ile ilgili değildir.Çünkü bu işareti her medeniyet kullanmış ve farklı amaçlar için tasvir etmiş olabilir. Boğa bir çok medeniyette bereketi temsil etmektedir. Bu nedenle farklı amaçlar için yapılmış olabilmektedir.

  Define İşaretleri – Boğa İşareti
  Boğa işareti gücü tensil etmektedir ve kesinlikle yöneticileri temsil etmektedir. Daha doğrusu mezar için hazırlanmış ise. Çünkü boğa gücün temsilidir. Bu işaret de tıpkı koç işaretinde olduğu gibi sadece güçlü yöneticileri temsil etmektedir. Siyasi yöneticiler: yani askerler için hazırlanmaz. Onlar için genelde kartal işareti tercih edilir, boğa ve koç işareti kullanılmaz. Aslan, koç ve boğa işareti birbirlerine kullanım amacı ve tasvir ettiği kişiler olarak çok benzerler ve kıymetlidirler. Bu nedenle başarılabilirse emeğinizin karşılığına değecektir fakat boğa işaretleri çoğunlukla tümülüs gibi mezarları temsil etmek için hazırlanmıştır.

  Boğa İşaretinin Çözümü
  Boğa işareti aslan ve koç işaretinin aksine mesafesi 500 metreyi bulabilecek mezarları temsil edebilmektedir. Daha çok boğa mezarın bulunduğu bölgeyi işaretlemiş diyebiliriz ve büyük ölçekle bu boğa işareti tümülüsler için hazırlanmış olabilir. Bunun yanında kaya mezarı ya da toprak altında oda mezarı da belirtebilir.

  Elinizde bir boğa işareti varsa ve civarda bir tümülüs yoksa çözmek için şu adımları uygulamanız sizi sonuca götürebilir. Boğanın boynuzlarının baktığı yönde ilerleyerek alanı araştırmanız gerekecektir ya da boğa bir yöne bakıyor ise o yöne doğru ilerleyerek araştırma yapmanız faydalı olacaktır. Bununla birlikte eğer boğanın üzerinde farklılık içeren bir işaret ya da geometrik şekli çözmeniz de size hedefi gösterebilir. Gideceğiniz yönlerde bir işaret aramalısınız. Boğa siz doğrudan mezarı vermeyecektir ilerlemeniz gereken yönü ise verebilir. Bu doğrultuda ilerlerken işaretleri tespit etmeniz gerekecektir.

  Bunun yanında oldukça iyi gizlenmiş işareti olmayan doğaldan hiç bir farkı olmayan mezar girişi de bulunabilir. Bu mezarı zaten bulmak bir mucize olur ama üzülmeyin zaten genelde boğa gösteriş demektir. Yani orada bir mezar varsa gösteriş içinde olacak bir çok işçilik bulunacak, süslemeler bulunacaktır. Tuzaklı olma ihtimali yüksektir. Son derece dikkatli olunmalı. Toprak altında oda mezarlar da bulunabilmekte. Bunlar içinde son derece dikkatli olunmalı. Aslında Türkiye’de çok fazla çözülmesi gereken boğa işareti kalmadı. Zaten bu işaretler nadir işaretlerdir ama hala gün geçmiyor ki yeni işaretler gün yüzüne çıkmasın. Umarım sizler de böyle güzel işaretler ile karşılaşırsınız.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Blogger ile Paylaş