1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

define işaretleri 7-ermeni-sanat-mimari

'A dan Z ye define işaretleri ve anlamları' forumunda հին գանձեր tarafından 29 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

 1. ermeni-sanat-mimari

  Ermenistan'da mimari en popüler sanatlardan biridir. Kiliseler freskler ve heykellerle temsil edilir. Ermenistan'da her şehirde ve köyde heykel her yerdedir.
  Ermeni mimarisinin ve özellikle Ermeni kiliselerinin, birçoklarının kilise yapısının ilk ulusal tarzı olduğuna inanan pek çok özelliği vardır. Helenistik dönemde inşa edilen Garni, 4200 yıllık Ermenilerin kutsal aritmetiğini ve geometrisini temsil ediyor.
  Ermeni mimarisinin en önemli özelliklerinden biri, Ağrı Dağı'nın volkanik konisine benzemesidir. Ermeni sanat eserlerinin çoğu Hıristiyan adanmışlığı var. Aslında, geçmiş geleneklerden borç almadan bağımsız olarak gelişen bir din yoktur.
  heykel, resim ve keramikanere mozaikanere, metalurji, gravürler, managortsutyune müzik ve resim dahil bu konuda diğer biçimleri.
  Ermenistan'ın sanat borca zengin bir kombinasyonunu yaşayan onun asil klasik mimarisi ağırlıklı renkli tüf ve ulusal unsurları ile. Ermeni mimarisinin yüzyıllardır yaşayan süren ve sürdürülebilir gelişmede minyatür resminin yeniden yerleşim 4500 yıllarında Ermenistan Highland geliştirilen bu benzersiz en büyüktür meydan okuyan Alexander Tamanyan.
  Ve sadece Ermenistan'da, çok çeşitli taş harikaları bulursunuz, onlardan çapraz taşlar farklı durumlarda oylanır. düşmanın zaferi, bir kilisenin ya da köprünün inşasının tamamlanması ya da toprağın kazanılması için minnettarlık. Haçkar'ın merkezi sembolü, çiçekli veya çiçekli bir çiçek veya ağaca benzeyen bir haç. Haçların tepesinde, hepsi Hıristiyan doktrinlerinin tipik bir parçası olan dört evanjelik-kartal, aslan, boğa ve melekten semboller tasvir edilmektedir. Fakat Ermenistan'da, aynı zamanda evrenin dört elementini de - ateş, su, toprak ve hava - sembolize etmektedir. Kubbkarlar genellikle gömülü insan doğuya doğru giderken, diriliş ve yeniden canlanmanın anlamını içerdiği için genellikle güneşe çıkarlar. Sadece bu açık hava müzesinin tadını çıkarmak zorundasınız.
  DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN>>>>>>> BURAYA TIKLAYINIZ <<<<<<<<
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 25 Ekim 2018
Etiketler:

Bu Sayfayı Paylaş

Blogger ile Paylaş