1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

define işaretleri paylaşımı

'Öneriler - Şikayetler - Yardım - Tanışma Konuları' forumunda suna tarafından 22 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

 1. suna

  suna Well-Known Member Super moderator

  define işaretleri paylaşımı
  arkadaşlar sizlerden ricamız eyer define ile ilgileniyorsanız buradaki işaretleri kolayca sosyal medya hesaplarınızla paylaşabilirsiniz.bilgi çoğaldıkca amaca ulaşır.bazen küçük bir ayrıntı sizi doğru yola geriri lütven sitemizi ve konularımızı paylaşınız.
  Horosanlı Yer Nasıl Açılır
  Ilk Olarak Horasanın Ne Olduğundan Bahsedelim. Horasan Biz Türklere Has Olarak Kullandığımız Bir Harç Çeşididir. Belki Diğer Medeniyetlerde De Kullanmış Olsa Da Horasan’ı Ilk Kullanan Türklerdir.

  Horasan Harcı Yapılış Ve Zaman Dilimlerine Göre Farklılık Göstermekte Yani Yıllar Geçtikçe Yavaş Yavaş Ileri Derecede Teknolojiler Kullanılarak Geliştirilmeye Devam Etmiştir. Horasan Nedir? İçeriğinde Ne Vardır? Horasan’ın Içeriğine Baktığımızda Kireç, Tavuk Yumurtasının Beyazı Ve Toprak Kullanılmakta. Tabi Bu Horasan’ın En Saf En Temiz En Düzgün Halidir. Ayrıca Dayanıklılığını Geliştirmek Horasan’ın Rengini Değiştirmek Için Bazı Maddeler Kullanılmaktadır. Bunlar Hayvan Kılları Bitki Lifleri Veya Mermer Ve Tuğla Parçaları Olarak Nitelendirebiliriz. Buna Ek Olarak Da Kum Çakıl Taşı Gibi Şeyler De Kullanılabilir. Ayrıca Renklendirmek Için Kök Boyası Ve Farklı Bitkisel Boyalar Kullanılmaya Çalışılmıştır. Genelde Horasan’ın Uygulandığı Alanlara Doğal Görünüm Sağlaması Için Değişik Renklendirmeler Yapılmıştır.
  Eski Yunan’dan Bu Yana Horasan Harcı Kullanılıyor
  Kireç Kullanılarak Elde Edilen Harç Ve Sıvalar, Eski Yunan, Roma Ve Onu Izleyen Dönemlerden Çimentonun Bulunmasına Kadar Geçen Sürede Yapıların Inşalarında Kullanılmış. Harçlar Çeşitlilik Arz Ederken, Horasan Harç Ve Sıvaları Kireç Harç Ve Sıvaları Içinde Tanımlanıyor. Kırıldıktan Sonra Öğütülüp Toz Haline Getirilen Kiremit, Tuğla, Çömlek Vb. Pişmiş Killere ‘horasan’ Deniyor. Horasan Harcı Ise Horasanın Belli Oranlarda Kireç, Su Ve Bazı Katkı Maddelerinin Eklenmesiyle Üretilen Bağlayıcı Ve Taşıyıcı Özelliğe Sahip Bir Malzeme. Bazı Uygulamalarda Harcın Içerisine Kum Katılırken, Bazılarında Ise Nohut Büyüklüğünde, Parçalar Halinde Tuğla, Kiremit Kırıklarına Rastlanır. Bu Ikinci Grup Harçlar, Yapıda Kullanılan Yontulmuş Taşları Birleştiren, Bağlayan Klasik Harçlardan Farklı. Fonksiyonları Bakımından Günümüz Betonuna Eşdeğer Olan Bu Harçlara Da “Horasan” Denilse Bile Bunların “Horasan Betonu” Diye Adlandırılmaları Gerekiyor.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 15 Eylül 2018
  Definebilimi.com bunu beğendi.
 2. osman

  osman Well-Known Member

  katılıyorum suna hanım küçük bir ip ucu neler yapar
   
 3. terazi

  terazi Well-Known Member

  ben her seferinde paylaşırım site den alıntı yapmak serbest
   
 4. cengiz

  cengiz ADMINISTRATOR

  katkınız için teşekkkür edirim
   
 5. Definebilimi.com

  Definebilimi.com DEFİNE BİLİMİ Site Yetkilisi

  faydalı bir mesaj
   
Etiketler:

Bu Sayfayı Paylaş

Blogger ile Paylaş
define isaretleri