1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

define sohbeti

'Define Sohbeti' forumunda cengiz tarafından 17 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. cengiz

  cengiz ADMINISTRATOR

  define sohbeti arkadaşlar bu alanı define sohbeti etmek için açtık.başkalarının açtığı konun altında sohbet edikmesin diye yaptık.başınızdan geçen veya arkadaşlarınızdan duyduğunuz hikayeleri paylaşabilirsin.
  birtane çevreden duyduğumu ekleyim.


  Bir Gün Ben Ve Bir Arkadaşım Can Sıkıntısından Bir De Kaşındığımızdan Hazine Aramak Için Nevşehir De Ki Doğup Büyüdüğüm Köyüme Gittik. Arkadaşımı Korkutmak Amaçlı Ona Yalan Yanlış Cin Hikayeleri Anlatıp Duruyordum. Sonra Köye Geldik Ve Gece Servisten Indik. Bizim Geleceğimizi Biliyorlarmış Gibi Yolda 3 Kişi Bize Hoş Geldiniz Dediler. Sanki Bizi Bekliyor Gibiydiler. Arkadaşım Korkmaya Başladı, Bende Korktum Çünkü Tanımıyordum Onları. İsimlerini Sorduk Söylediler. Bana Ismimi Sormadan, Bende Söylemeden, Ismimi Söylediler. Fena Şaşırmıştık, Korkuda Iyic E Bastırmıştı. Bana Sizi Evinize Bırakalım Dediler Ve Şaka Yapma Ihtimaline Karşı Evin Yerini Söylemedim. Bile Bile Yanlış Yollardan Götürmeye Çalıştım, Beni Hep Oradan Değil, Gel Diyerek Kolumdan Çekiştiriyorlardı Sonra Eve Geldik. Ertesi Gün Böyle Böyle Birileri Var Mı? Diye Akrabalarıma Sordum. Onlarda Bu Kişilerin Çok Zaman Önce Öldüklerini Söylediler.

  İki Gece Sonra Çıktık Yine Mezar Falan Aramaya. Yine O 3 Kişi Yanımıza Gelip Bize Altın Bulabileceklerini Söylediler “ama Arkadaşını Evine Geri Gönder.” Dediler Ben Tabi Ihanet Etmek Istemezdim Arkadaşıma. Altını Bulunca Onunla Paylaşırım Diye Düşündüm. Sonra Arkadaşıma, “senin Buradan Gitmeni Istiyorlar Dedim.” Çocuk Zaten O Kadar Korktu Ki, Altını Versen Çöpe Atacak Hale Geldi. Tamam Dedi Ve Hemen Oradan Uzaklaştı.

  Ama Benim Gözümü Para Bürümüş. Aç Gözlülük Yüzünden Gözüm Bir Şey Görmez Olmuş. “o Altını Bulucam O Arabayı Alıc Am” Dedim. “bizi Takip Et,” Dediler. “tamam,” Dedim Ve Düştük Yollara. Geldiğimiz Yer Sanki Yıllarca Yaşanmış Bir Yer Gibiydi. Çok Güzeldi Ki Tek Bir Eşyayı Alsan Dünyan Kurtulacak Gibiydi. Sonra Birdenbire Her Yer Karardı. Aydınlanınca Tekrar Mezarlıktaydık. Bana; “burayı Kaz,” Dedi. Ben; “burası Mezar Çarpılırız,” Dedim. Sen Kaz Bir Şey Olmayacak,” Dedi. Artık Öyle Şeyler Söylüyorlardı Ki Onların Ya Cin, Ya Melek Ya Da Evliya Olduklarını Düşünmeye Başlamıştım. Korkudan Kaçamıyordumda. Dedikleri Mezarı Kazmaya Başladım. İki Metre Kadar Kazdım. Sonra Küreği Her Attığımda Altınlar Etrafa Saçılmaya Başladı. Her Yer Altınla Doldu. Öyle Mutlu Oldum Ki Mutluluktan Deliye Dönmüştüm. Altınları Aldım Yanımda Getirdiğim Çuvala Doldurdum. “onlara Da Hadi Ben Gidiyorum,” Dedim. Onlarda Bana “gidebilecek Misin Acaba?” Dediler. İçlerinden Biri Bana Çok Kızgın Bir Şekilde, “bunca Yaşadıklarını Görmeyip, Sadece Altınları Mı Gördün?” Dedi Ve Elini Kalbimin Üstüne Doğru Getirdi, “şimdi Git,” Dedi.

  Onca Olanlar Gözümün Önünden Gitmiyordu. Evin Yolunu Bile Bulmak Istemiyordum. Yürümeye Başladım. Yürüdükçe Yoruldum. Sonra Düşündüm “altınlar Beni Kurtaracak Mı?” Diye. Sonra , “şu Altınlara Bir Daha Bakayım Da Moralim Düzelsin,” Dedim. Açtım Çuvalın Ağzını. Öyle Şaşırdım Ki, Gördüklerime Inanmak Istemiyordum, Resmen Şok Içindeydim. Çuvalın Içinde Geri Gönderdiğim Arkadaşım Vardı. Baygın Bir Şekilde Yatıyordu. Hiç Korkmadım Bu Sefer. Aklım Başıma Gelmişti. “hak Ettim Ben Bunları Dedim,” Kendi Kendime, “para Hırsı Gözümü Kör Etti.” Dedim. Arkadaşımı Sırtıma Aldım Yürümeye Başladım, Biraz Ilerleyince Koca Bir Çukurun Içine Düştük Ve Arkadaşım Uyandı. Çuvalın Içinden Çıkıp Ayağa Kalktı Ve Bana “o Gördüğün Kişilerden Birisi, Şehit Olan Dayındı, Diğeri Deden, Diğeri De Senin Doğar Doğmaz Ölen Büyük Abindi. Bu Para Hırsı Hiç Olmadı.” Dedi, Beni Çukurdan Çıkardı Ve Kayboldu. Çuvalın Içi Kum Ve Keçi Pislikleriyle Doluydu.

  Ağlayarak Köye Döndüğümde, Arkadaşım Aradı. İstanbul’a Döndüğünü Söyledi. Ona Bu Yaşadıklarımı Anlatamadım. Hem Utandım Hem De Inanmayacağını Düşündüm. Yani O Kişilerin Benim Yakınlarım Olduğuna Ve Yaşadığım Bunca Olaylara. Büyük Bir Hata Yapmıştım. Sahte Bir Servetin Peşinden Koşarken, Yüzlerine Bile Bakmadığım, Dayım, Dedem Ve Abim Gibi Üç Değerli Serveti Kaçırdım. Sahte Servetin Peşinden Koşarken Gerçek Serveti De Kaybettim.
   
  Son düzenleme: 4 Haziran 2018
  yaşam ve güzellik ve erdal önlek bunu beğendi.
 2. Definebilimi.com

  Definebilimi.com DEFİNE BİLİMİ Site Yetkilisi

  Define sohbeti olsun diye anlatmıyorum ciddi yaşanmış hikayedir.bir arkadaşın işaret tavsiyesiyle bir alana gittik 1 sattlik araştırmadan sonra yeri keşfettik.ancak yer aldında 9 metre uzunluğunda 5 metre genişliğinde oda ama maalesef dönem soygunu yemiş içinnde birşey yoktu.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Haziran 2018
 3. Definebilimi.com

  Definebilimi.com DEFİNE BİLİMİ Site Yetkilisi

  her gördüğünüz yeri işareti define işareti olarak görmeyin
   
  Son düzenleme: 18 Haziran 2018
 4. osman

  osman Well-Known Member

  en sevdiğim bölümdür define sohbetleri
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Haziran 2018
 5. terazi

  terazi Well-Known Member

  daha ne sohbetler edicez yeterki sağlıklı seviye olsun gerçek define sohbeti olsun
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Haziran 2018
 6. Definebilimi.com

  Definebilimi.com DEFİNE BİLİMİ Site Yetkilisi

  define işaretleri çok gelir bundan sonra başlar yaz geldi. define sohbeti herzaman yaparız
   
  Son düzenleme: 18 Haziran 2018
 7. cengiz

  cengiz ADMINISTRATOR

  sizlerde farklı bilgiler varsa lütfen yorumlarınızla katkıda bulunun.define sohbeti kayanaştırır birbirine insanları
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Haziran 2018
 8. yaşam ve güzellik

  yaşam ve güzellik https://yasamveguzellik81.blogspot.com.tr

  herzaman burda bulunmaktan keyif alıyoruum
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Haziran 2018
 9. Definebilimi.com

  Definebilimi.com DEFİNE BİLİMİ Site Yetkilisi

  Son düzenleme: 18 Haziran 2018
 10. cengiz

  cengiz ADMINISTRATOR

  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Haziran 2018
 11. osman

  osman Well-Known Member

  ramazan geldi birkaç güne bol bol define sohbetleri ederiz ederiz
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Haziran 2018
 12. Definebilimi.com

  Definebilimi.com DEFİNE BİLİMİ Site Yetkilisi

  tüm define işaretleri ve bilgilerinın çoğu sitemizde mevcud bir kaç aya daha dolu dolu olur, özellikle define işaretleri nde ustayız inşallah birilerine katkıda bulunuruz
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Haziran 2018
 13. savas

  savas Well-Known Member

  Delikanlı, Babalarının Miras Olarak Bıraktığı Arsaya Bir Ev Yapmayı Plânlıyordu.fakat Arsa, Sadece Bir Ev Yapabilecek Genişlikteydi Ve En Büyük Erkek Çocuk Olmasından Ötürü Burası Ona Yakışırdı. Delikanlı, “allah Vergisi” Dediği Açık Gözlülüğü Ile Kısa Bir Süre Sonra Bütün Işleri Halletti Ve Diğer Kardeşlerinin Saflığından Faydalanarak Arsayı Üzerine Geçirdi. Ancak Her Zamanki Parasızlığı Ile Evi Nasıl Tamamlayacağını Kara Kara Düşünüyordu. Sonunda Ona Da Bir Çözüm Buldu. Arsayı Olduğu Gibi Evi De Bedavaya Getirecek, Yakınlarından Alacağı Ödünç Paraları Inşaat Malzemesine Yatıracaktı. Enflasyon Canavarı, Nasıl Olsa Borçlarını Bir Kaç Yıl Içinde Silip Süpürür Ve Kendisini Bedavadan Ev Sahibi Yapardı. Delikanlı, Hangi Arkadaşlarını Daha Kolay Aldatabileceğini Düşünürken, Evin Temel Kazısını Da Bedavaya Halletmenin Yollarını Arıyordu. Çünkü Arsa, Yer Yer Kayalık Bir Zemine Sahipti Ve Kazma Işi Çok Para Tutacaktı.o Halde, Buna Da Bir Çözüm Gerekiyordu. Sonunda, Dedesinden Kalan El Yazması Kur’ân’ın Arkasındaki Boş Sayfayı Kopartarak Oraya Bir Define Haritası Çizmeye Başladı. Evi Düşündüğü Yer, Arsadaki Dört Büyük Ağacın Tam Ortasıydı. Çizeceği Haritada, Köyün Tarihî Çeşmesine Bitişik Olan Arsasını Tarif Edecek Ve Ağaçların Arasında Müthiş Bir Hazine Bulunduğunu Belirtecekti. Kendini Bildiği Günden Beri Babasıyla Birlikte Define Aramaya Gittiği Ve Kazmadık Yer Bırakmadığı Için, Bu Tür Haritaların Inceliklerini Gayet Iyi Hatırlıyor, Çizgi Ve Işaretlerle Donatılan Yıpranmış Bir Haritanın, Köy Kahvesindeki Acemi Definecileri Çılgına Çevireceğini Adı Gibi Biliyordu. İşini Büyük Bir Itinayla Tamamladıktan Sonra, Haritayı Kahvehane Masalarından Birinin Altına Koyup Oradan Uzaklaştı. Delikanlı, Iki Gece Sonra Arsasına Gittiğinde, Tahmin Ettiği Manzara Ile Karşılaştı. Uzaktan Görebildiği Kadarıyla Üç-dört Adam, Gecenin Soğuğuna Ve Inceden Inceye Yağan Yağmura Aldırmadan Harıl Harıl Çalışıyor Ve Haritada Tarif Edilen Ağaçların Arasını Kazıyordu. Delikanlı, Daha Sonraki Gecelerde De Tekrarlanan Bu Operasyonu Uzaktaki Bir Ağacın Altına Kaykılmış Vaziyette Seyrederken, Bütün Mal Varlıklarını Eriten Definecilikten Ilk Defa Birşeyler Kazanmanın Sevinciyle Türküler Mırıldanıyordu. Delikanlı, Tamamlanmak Üzere Olan Temel Kazısını Görmek Için Arsasına Gittiğinde, Daha Da Keyiflendi. Haritada Tarif Ettiği Yer, Sanki Bir Iş Makinasıyla Kazılmış Ve Arsayı Bir Kanser Gibi Saran Büyük Kayalar, Tam Istediği Gibi Parçalanarak Arsa Kenarına Istiflenmişti. Böylelikle Temel Duvarları Için Gerekli Olan Malzeme De Hazırlanmış Oluyordu. Bir Sigara Tüttürmek Için O Kayalardan Birine Oturduğunda, Sağa Sola Atılan Kırık Küpleri Ve Adamların Gözünden Kaçan Tek Bir Altını Görerek Bulunduğu Yere Yığıldı. O Gün Bütün Şehir, Dört Ağaç Arasından Çıkartılan Küpler Dolusu Define Haberiyle Çalkalanıyordu.tuaf Bir Hikaye Paylaşayım Dedim
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Haziran 2018
  ayhan37 bunu beğendi.
 14. Definebilimi.com

  Definebilimi.com DEFİNE BİLİMİ Site Yetkilisi

  güzel anlatım define sohbeti olmuş
   
  Son düzenleme: 18 Haziran 2018
 15. cengiz

  cengiz ADMINISTRATOR

  bende tebrik ederim güzel define sohbeti
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Haziran 2018
 16. Definebilimi.com

  Definebilimi.com DEFİNE BİLİMİ Site Yetkilisi

  yokmu değişik define sohbetleri
   
 17. Kulac

  Kulac Active Member

  20181218_002551.jpg fiyatini bilen varmi
   
 18. Kulac

  Kulac Active Member

  Beni goren duyan yokmu ustalarim
   

Bu Sayfayı Paylaş

Blogger ile Paylaş
define isaretleri