1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

definebilimigen

'Kardeş Sitelerimiz' forumunda Definebilimi.com tarafından 30 Ağustos 2018 tarihinde açılan konu

 1. Definebilimi.com

  Definebilimi.com DEFİNE BİLİMİ Site Yetkilisi

  DEFİNE İŞARETLERİ

  [​IMG]


  Arkadaşlar işaretsiz define olmaz mutlaka bir işaret bir iz bırakılır.

  Mezarlar ise işaretleri daha basittir nedeni insanoğlu ölülerine kıymet vermesidir,define nasıl aranır
  Günümüzde hala devam eden gelenek bizler mesala taş veya mermerden etrafını çeviriyoruz.Bu gekenek 5000 yıldan öncesine kadar var olduğunu çıkan emareler bizlere gösteriyor.Bizler gene mezar define si ararken saygılı olalım.
  Aslında büyük definelerde vardır çoğunun işaretleri ni zaman kapatmıştır.


  Eşkiyalar çeşitli işaretlerle hazinelerini saklarken devletlerin bile gömdüğü defineler vardır.

  Define aramak sanat işidir bulmak ise günümüzde tehlikeli,devletten habersiz define bulmak suçtur.O yüzden çoğu işaret çalışmaları yarım kalır ve sizler işaretleri yok ettiğinizde orası daha bilimsel olarak çözülemeyecektir taki ya şans eseri yada ileri teknoloji sayesinde bulunur.Define işaretlerini yok etmeyelim.

  Günümüzde rövanş ta olan yine ermeni gömüleridir.Ermeni gömüleri eski evlerde bahçelerde veya su kuyularında olur.Bunlarıda çözmek yine bir sanattır bilgisiz ancak tesadüfen bulursunuz,bilgisiz çalışmaya ömür yetmez.Define bilimi olarak sizleri aydınlatmaya devam edecez.

  Peki bunlar gerçekmi
  Neden yapılır anlamları dedir bir tür şifreleme yöntemidir.
  Sakladığı varlıkları, değerleri herhangi bir tehlikeye karşı korumak ve sonrada gelip almaya yarayan şifreleme düzeneği ile birlikte bir çeşit anlatım ve bir dildir. Bunlar oyma kabartma ve boyalama şeklinde günümüze kadar ulaşmıştır. Kayalara yapılan her figürün motifin mutlaka bir anlamı vardır.

  Anlamsız manasız hiç bir emek sarf edilemez.
  Ancak her kaya damgası da define için değildir.Bunları sakın es geçmeyelim tüm emekler boşa gider.Kaya işareti mutlaka bize bir şey söylüyordur, yapım amacıda bu olmalı, örneğin kayalarda çoğunlukta gözüken yuvarlak oymalar mezarı şaret eder, bu oymanın yapılış amacı; mezarın yanında ki kayaya oyularak içine yağ dökülüp yakılıyordu, bu günkü mezarların üstünde yakılan mumlar gibi biz buna mumyalık desek daha mantıklı olacak.

  Kare veya dikdörtgen oymalarda aynıdır. Bir ok yön için kullanılmıştır. Özetleyecek olursak ancak özellikleri ile okunur. Örnek verecek olursak bir buğday başağı berekettir, bereketi sembolize etmişlerdir, direkt defineyi değil.


  Bazı define işaretlerini özetleyecek olursak

  Kabartma yılan i̇şareti . yılan işareti kabartma ise oyma işaretlerin aksine kesinlikle dikkate alınmalıdır. Yılan uzunca duruyorsa kafasının olduğu yön araştırılmalıdır. Eski düşünceye göre yılanın ilk kaçacağı yer yuvası olarak düşünülmüştür ve ona göre sembolize edilmiştir.


  Çöreklenmiş yılan i̇şareti . çöreklenmiş yılan işareti kesinlikle gömü-define-hazine işaretidir. Hediyesi işaretin bulunduğu yerin hemen altındadır. En çok dikkat edilmesi gereken yılan işarettir.

  kafa kafaya veya öpüşen yılanlar . bu işaret genellikle aile mezarı olarak kabul edilir. İncelenirse mezardakilerin kıymetli eşyaları ve takıları bulunabilir. Eğer iki yılanın arasında hac veya çarpı işareti varsa bu define işaretidir. Ancak yorumlanması çok zordur. Bulunmuş örnekleri çok azdır.

  Yılan ve hac – istavroz i̇şareti . eğer yılan işaretinin yanında birde hac işareti varsa burada kesinlikle papaz mezarı vardır. Bu mezarlardan papaz parasının çıktığıda görüldüğü gibi boş çıktığıda görülmüştür. Yılanın kafası değil hacın olduğu yön incelenmelidir.

  Oyma yılan i̇şareti . oyma yılan işaretleri çok net olmadığı sürece dikkate alınmamalıdır. Çünkü doğal yapılar yılan işaretlerine çok benzemektedir. Eğer işaretin doğal olmadığından eminseniz diğer yılan işaretlerinde olduğu gibi değerlendirebilirsiniz.

  Arkadaşlar define işaretlerinin tamamının çözümü ana sitemiz dedir incelemek için TIKLA

  https://definebilimigen.blogspot.com/2018/03/define-isaretleri.html ALINTIDIR
   

Bu Sayfayı Paylaş

Blogger ile Paylaş