1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Değirmen Taşı Define İşareti

'A dan Z ye define işaretleri ve anlamları' forumunda exselans tarafından 5 Mart 2019 tarihinde açılan konu

 1. exselans

  exselans Well-Known Member

  Değirmen Taşı Define İşareti: Defineciler aradığı bir işarettir,define işaretlerinde değirmen taşını özellikle yaşlı definiceler arar.Değirmen taşı nedir diye soran arkadaşlara define ile ilgisi pek olmasada yaşam bölgesi olduğunu kanıtlar.değirmen taşı nasıl çözülür soruna ise cevap etrafın tam anlamıyla araştırılması gerekir çünki yaşam alanını buldunuz demektir.

  Sıradaki haber define işaretleri okumak için tıklayınız
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 14 Mart 2019
 2. exselans

  exselans Well-Known Member

  Her ne kadar taşın altına güneyine kuzeyine bakın denilse de asıl olan değirmen taşı resimde görünen değirmen taşının altında duran ana kayadır, bu kaya dere içerisinde olmalı tekerlek şeklindeki değirmen taşı bu taşın üzerine koyulmalıdır. gerçekte bulmamız gereken değirmen taşı budur, değirmencinin parası ve diğer verilen yönler bu kaya göz önüne alınarak hesaplanmalıdır. Başka bir görüş: Taşın altı araştırılır, taşın ortasında ki deliğin uzunluğu ölçülür. Çıkan santim metre olarak hesaplanmış olabilir. Kazıya değirmen taşının bulunduğu yerden başlanmalıdır.Toprağın durumu size yön verecektir. Gömüyü simgeleyen değirmen taşları, toprak altında olup son nokta işarettir. Değirmen taşının olduğu yeri gösteren tamamlayıcı işareti çözmek bunun için çok önemlidir. Toprak üstünde olan değirmen taşları gömüyü ifade etmemektedir.
   
 3. exselans

  exselans Well-Known Member

  Değirmen taşı tekerlek biçiminde arazide atılmış vaziyette ise bu yer değiştirmiş demektir, yakınlardaki dereye inerek değirmen bulunmalı bu değirmenin yere sabit olan değirmen taşı aranmalıdır. bu taş 5 kişinin kaldıramayacağı kadar büyük olup altında bir miktar parası mevcuttur. yine bu kayanın güney üst tarafında dere üstüne doğru yaklaşık 10 metre uzaklıkta 2. para bulunabilir. dikkat edin değirmen taşı üst taş ve alt taş olmak üzere 2 farklı şekilde bulunabilir bu yazılan alt taş için geçerlidir.

  Diğer Tecrübe; Değirmen taşı yere düzgün bir şekilde oturtulmuşsa bunun güney ve güney batı taraflarına gidilir, buradaki buradaki hafif yükseklik ve dağın burunları definenin saklandığı yerlerdir, eğer değirmen taşı yanlarında küçük yuvarlak oymalar varsa bu oyma sayısı kadar mezarı vermektedir. bu mezarları aynı aileden olup tüm değerli eşyalar tek mekana toplanmıştır. buraya yakın çakıl taşı bulursanız çavresini kontrol edin giriş çakıl taşının çevresinde biyerdedir.

  Diğer Tecrübe: Yel değirmeni bulursanız bu değirmene yakın birde pınar vardır, pınarın arka tepeye doğru yönelin orada birde giriş vardır bu giriş dağın altına doğru gider içeride ne olduğu bilinmemektedir.

  Diğer Tecrübe: Su değirmenleri dere içinde olur, bu değirmencinin yüklü miktarda parası olabileceği gibi terk edilmiş bir değirmen her zaman gömü yeri olarak seçilmiştir. yeri sabit hiç kayıp olmayacağı göz önüne alınarak değirmen çevresi, yada değirmeni en net görüntüleyen tepeler en verimli gömü yerleridir. Bu tür değirmenlere yakın değirmen taşları gömüyü yapan tarafından taşınmış olabilir. gömüyü yapıp bu taşı yakınına işaret olarak bırakırlar.

  Diğer Tecrübe: Değirmendeki en verimli alanlar oluk, çark, tekne ve değirmen taşıdır, bunlar her değirmende var olan paranın olma ihtimali en yüksek şifrelerdir. bir değirmen taşı kadar tekne ve çarkta önem taşır. bunların diğer adları ise domuzluk, donuzluk ve dovuzluk olarak değişir. örnek olarak bir değirmene girdiğinizde ilk bakmanız gereken yer domuzluktan dökülen suyun arkasına bakmaktır. bunlar su değirmenleri için geçerlidir yel değirmenlerinde durum farklıdır.

  Arklar ve Oluklar: değirmenlerdeki en can alıcı noktalardır defineciler değirmen taşından başka gözleri bişey görmediği için gerçek define saklı alanlar hep gözünden kaçar. Her değirmende ark vardır arkların önüne yapılan bentlerdeki yapı taşları çok önemlidir bunların altına ve içine mutlaka bakılmalıdır. birde oluk vardır buna seğirdim oluğu denir bu oluk uzun yada kısadır, dikkat edin bu ana oluk değil ondan biraz küçüktür bu oluktan düşen suyun arkası boş değildir bir miktar para buradan alınır.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Blogger ile Paylaş