1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

FİLM

'Faydalı Bilgiler' forumunda suna tarafından 11 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

 1. suna

  suna Well-Known Member Super moderator

  FİLM
  Filmler ve Film Yoluyla İngilizce Öğrenmek Doğru mu?
  Yabancı bir dil öğrenmek zaten zor. Ve kültür, sizinkinden farklı. Bu yüzden bazen, oyuncuların ne dediğini veya ekranda ne yaptıklarını anlamakta zorlanabilirsiniz.

  Bu yüzden, bugün filmlerle İngilizce öğrenmek konusunda sizinle birkaç ipucu paylaşmak istiyorum. Faydalı yeni kelimeler ve ifadeler öğrenmenize yardımcı olacaklar, aynı zamanda film izlemekten de zevk alacaklar.

  Tamam, başlayalım!

  Filmler ve Film Çalışmalarıyla İngilizce Öğren FİLM.PNG menin 3 Sebepleri
  Belki hala film izleyerek İngilizce öğrenebilecek misiniz diye merak ediyorsunuzdur.

  Sonuçta, film izlemek eğlenceli olmalı, değil mi? Peki, film ile çok eğlenirken nasıl öğrenebilirsiniz? Daha da önemlisi, neden İngilizce ders kitapları yerine filmlerle öğrenmelisiniz?

  İşte işe yaradığına inanıyorum ve neden dili bu şekilde öğrenmeyi öneriyorum?

  1. Gerçek İngilizce öğreneceksiniz… ders kitabı İngilizce değil.

  Ders kitapları veya ESL dersinde öğrendiğiniz İngilizce, insanların söylediklerini duyacağınız şey değildir. Örneğin, başlangıç seviyesindeki İngilizce derslerinde, “yedide çeyrek var” ya da “yağmur yağıyor kediler ve köpekler” demeyi öğrenmiş olabilirsiniz. Bunlar doğru olsa da, bunları neredeyse gerçek hayatta söylemiyoruz.

  Buna karşılık, filmlerde konuşulan İngilizce çok doğal. Aynı zamanda anadili İngilizce olanlarla da konuşursanız, duyacağınıza çok yakındır. Bu, konuşulan İngilizcenizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

  2. Bağlamda İngilizce kelimeleri öğrenirsiniz.

  Bu, film izlememin en sevdiğim yanlarından biri. Diyelim ki suç filmlerini izlemeyi seviyorsunuz (bunlar harika!). On veya yirmi filmi izledikten sonra, suçun içeriği veya konusu ile ilgili kelimeleri öğrenmeye başlayacaksınız.

  Genellikle, kelimeleri geleneksel olarak öğrendiğimizde (örneğin okulda), kelime listeleri gibi şeyleri inceleriz. Kelime listeleri ile yeni kelimeler öğrenmenin sorunu, ne kelimelerin ne anlama geldiğini değil, nerede ve nasıl kullanıldıklarını öğrenememenizdir.

  Örneğin, yeni dedektif kelimesini öğrendiğinizi varsayalım. Sözlükten, bunun “suçları araştıran kişi” anlamına geldiğini anlayacaksınız. Ama onu kullanmadıkça unutmak kolay olabilir. Ayrıca, kelimenin en sık kullanıldığı ve nasıl kullanıldığı hakkında bir fikir vermez.

  Öte yandan, eğer “dedektif” kelimesini suç filmlerini izleyerek öğrenirseniz, “dedektif” in birçok anlama gelebileceğini bileceksiniz. Örneğin, bir kişinin önünde bir başlık olabilir (örneğin “Detective Beckett”). Ya da belki işe atıf yapan isim (örneğin o bir dedektif). Belki de kelime hakkında görüş bildirmenizi sağlayacak şeyleri bile duyacaksınız (örneğin, “kötü niyetli dedektifler”).
   
Etiketler:

Bu Sayfayı Paylaş

Blogger ile Paylaş
define isaretleri