1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

HDP YE KAPATILMA ŞOKU

'Define Videoları-Haberler' forumunda suna tarafından 25 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

 1. suna

  suna Well-Known Member Super moderator

  HDP YE KAPATILMA ŞOKU
  vatan partisi resmen başvurdu hdp kapatılabir. peki aslında gerçe nedir neden kapatılabilir diyoruz.
  hdp nin birçok milletvekili cezaevinde gerekçe gösterilebilir.sonuç olarak hepsi pkk ya bir şekilde destek verdiği yönünde hapis cezaları aldılar.şahsi bakış açım ise evet kapatılması yönünde.hdp ve şuan içindekiler her nekadar kürtlerin temsilcisi gibi görünsede kandilde bağlantıları olduğu aşikar.
  değerli arkadaşlar ülkemizde sağcı parti solcu parti var ise elbetteki kütleri,çerkezleri,lazları,abazaları,temsilen parti kurulabilir ve bu partiler ülke yönetebilir.önemli olan şu fani dünyada insan gibi yaşamak.
  şimdi haberi okuyalım.
   
 2. suna

  suna Well-Known Member Super moderator

  Vatan Partisi, HDP'nin Kapatılması İçin Başsavcılığa Başvuru Yaptı 19 dakika önce
  Vatan Partisi, HDP'nin devletin bağımsızlığına, ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğüne aykırı faaliyetlerde bulunduğunu iddia ederek HDP'nin kapatılması için başvuruda bulundu.
  Vatan Partisi, Halkların Demokratik Partisi (HDP) hakkında dikkat çeken bir adım attı. Vatan Partisi, "Devletin bağımsızlığına, ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğüne aykırı faaliyetlerin odağı haline geldiği" iddiasıyla HDP'nin kapatılması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulundu.

  PKK'NIN SİYASİ KOLUDUR"

  Başvuru sonrası konuşan Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nusret Senem, "HDP, PKK'nın siyasi koludur" diye belirtti.

  DAHA ÖNCE DE 2 KERE BAŞVURULDU

  Geçmiş dönemde aynı taleple 2 ayrı başvuru daha yaptıklarını hatırlatan Senem, "Bu parti, 2016 yılında bir özerklik bildirisi yayınlamıştı. Kongrelerinde bölücülüğü savunan ve Kürdistan'ı kuracaklarını açıklayan sloganlar atılmış ve Abdullah Öcalan'ı öven konuşmalar yapılmıştı. O çerçevede Şubat ayında başvurumuzu yapmıştık" dedi.

  'BENZER ÇALIŞMALARI YAPAN PARTİLER KAPATILDI'

  Senem, HDP'nin Kasım ayında Diyarbakır'daki gençlik kongresinde de benzer ifadelerin kullanıldığını ifade ederek, "HDP, anayasamızın 68'inci maddesine göre yasal olarak faaliyet yapacak bir parti durumunda değil. Benzer faaliyetlerin 10'da birini yapan partiler geçmişte Anayasa Mahkemesi tarafından kapatıldı" diye konuştu.

  SEÇİMDE BU PARTİNİN ÖNÜ KESİLMELİDİR'

  Senem, devamında şunları söyledi:

  "Geçtiğimiz yıllarda onların yerel yönetimlerince hendekler açtılar, şehirlerimizin caddelerine bombalar döşendi. Yüzlerce insanımız öldü, askerimiz ve polislerimiz şehit oldu. 'Böyle bir partiye Mart ayında yetki vererek aynı manzaraya yol açmayalım' diye milletimize çağrı yapıyorum. Yerel seçimlerde bu millet, bu partinin önünü kesmelidir."

  HDP İLE DİĞER PARTİLERİN İTTİFAKI

  Senem, bir gazetecinin, bazı partilerin HDP ile ittifak yapacağı iddialarını hatırlatması üzerine ise, "Gönül işbirliği filan diyorlar ama açık açık Güneydoğu'da HDP'ye oy verecekleri Batı'da ise HDP'nin o partilere oy vereceği konuşuluyor. Bu vahim bir manzaradır" dedi.
  kaynak sondakika com
   

Bu Sayfayı Paylaş

Blogger ile Paylaş
define isaretleri