1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

kitap

'Faydalı Bilgiler' forumunda suna tarafından 8 Şubat 2019 tarihinde açılan konu

 1. suna

  suna Well-Known Member Super moderator

  kitap
  kitap
  okumak hakkında çoğu insanlar zaman kaybı görür.oysa kitap okumak ufku genişletir.
  kitap okumanın sayılamayacak kadar çok faydası vardır.özellikle konuşmayı düzenler ve okuduğunuz herşey hafızanıza faydası olur.
   
 2. suna

  suna Well-Known Member Super moderator

  1. kitap okumak Zeka Geliştirir
  Kitap okumak zihin sağlığı açısından son derece önemlidir. Okunan kelime ve hikayeye olan konsantrasyon beynin uyarılmasını sağlar. Bugüne kadar yapılmış bir çok çalışma, okumanın kişiyi daha akıllı yaptığına dair kesin bulgular paylaşıyor. Özellikle okunan yazı zorlaştıkça beyin aktivitesinin yoğunlaştığı da biliniyor.

  2009 yılında yapılan bir araştırma, okumanın beyinde yeni beyaz madde oluşumuna neden olduğunu ortaya çıkardı. Beyaz madde öğrenme ve zihinsel hastalıklarda büyük rol oynamaktadır.

  Okumak, kişinin koşulları daha iyi analiz etme ve eleştirel düşünme yeteneğini de geliştireceği için, problemlerin tespiti ve çözümünde daha yetenekli olmasını sağlıyor.
   
 3. suna

  suna Well-Known Member Super moderator

  2. kitap okumak Kelime Hazinesini Zenginleştirir
  Hiç şüphesiz, okumak insanın kelime dağarcığını muhteşem bir şekilde genişletir. Çünkü birisinin konuşmasını dinlerken atlayacağınız kelimelere, okurken daha iyi konsantre olursunuz.

  Daha geniş bir kelime hazinesine sahip olmak, hem yazarlar, hem de konuşmacılar için çok önemlidir. İster blog yazıyor olun, ister şarkı sözü, daha fazla kelimeye sahip olmak işinizde sizi bir adım öteye taşır.

  Ayrıca yabancı dil gelişiminde de okumak son derece önemlidir. Dinleyerek telaffuzunuzu geliştirirken, okuyarak hem gramer, hem de yeni kelimeler öğrenirsiniz. Üstelik kelimelerin farklı cümlelerde farklı anlamlarını da öğrenmiş olursunuz.
   
 4. suna

  suna Well-Known Member Super moderator

  3. kitap okumak Stres Azaltır
  Stres günümüzün en büyük problemlerinden birisi. Özellikle de strese uzun süreli maruz kalmak sağlık açısından oldukça zararlı.

  Kitap okumak ise gündemden ve mevcut sorunlardan biraz olsun uzaklaşmanızı sağlayarak yaşadığınız stresi azaltabiliyor. Yapılan bir araştırmaya göre, okumanın stres seviyesini %68 oranında azalttığı görülüyor.

  David Lewis’e göre sadece 6 dakika sessizce okumak, kalp atışını yavaşlatmak ve kaslardaki gerginliği azaltmak için yeterli.
   
 5. suna

  suna Well-Known Member Super moderator

  4. kitap okumak Bilgi Çoğaltır
  Bilgi hayattaki en önemli şeylerin başında gelir. Ve hiç şüphe yok ki okudukça beyninize sürekli bilgi yükler ve yeni şeyler öğrenirsiniz. Edineceğiniz her yeni bilgi hayatta daha fazla avantaj sağlamanıza imkan verir.

  Çocuk yetiştirmek, iş kurmak, zorlu şartlarda hayatta kalmak ve daha bir çok hayati şey, ancak gerekli bilgiyle başarılır. Kitap veya dergi, okunan her şey size yeni bir bilgi katacaktır.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Blogger ile Paylaş