1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

petrol

'Faydalı Bilgiler' forumunda suna tarafından 1 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

 1. suna

  suna Well-Known Member Super moderator

  petrol

  Uzun zaman önce, çok uzak bir galaksideki ...

  Ham petrol oluşumunun başlangıcı milyonlarca yıl önce oldu. Yağ, çok miktarda minik bitki ve yosun ve hayvanat bahçesi gibi hayvanlardan oluşan fosil bir yakıttır. Bu organizmalar bir kez öldüklerinde ve zaman geçtikçe denizin dibine düşer, birden fazla kum ve çamur tabakası altında sıkışıp kalırlar.
  define bilimi 1.PNG
  Zaman geçtikçe, organizmalar yüzeye daha derin ve daha derine gömüldükçe ısı ve basınç artmaya başladı. Basınç, sıcaklık ve organizma türüne bağlı olarak organizmaların doğal gaz mı yoksa yağ mı olacağına karar verir. Ne kadar fazla ısı olursa, yağ o kadar hafif olur. Daha fazla ısı varsa ve organizmalar çoğunlukla bitkilerden oluşuyorsa, doğal gaz oluşur.

  Yağ ve doğal gaz oluştuğunda, kayaların içindeki gözeneklerden geçerek yağın artık geçemeyeceği taş ve kil altında sıkışıp kalıncaya kadar taşınır. Bugün petrol bulacağımız yer burası!  Malların Alınması
  Yağ ceplerini alırken, tortu ve kayayı delmek zorundadırlar. Yağ alındıktan sonra, kum, gaz ve su ile karıştırılır. Yağ suyla emülsifiye edilir ve gaz ve kum ile birlikte ayrılmalıdır. Ayrılma olmadan, sadece yağı yerden kolayca çıkaramaz ve kullanıma hazır olamazsınız. Yağ bir kez muamele edildikten ve ayrıldıktan sonra çeşitli kullanımlar için kullanılabilir. Aslında, arkadaş blogcum Amy, her bir insanın kullandığı petrolden gelen birçok kullanım için harika bir blog yaptı. Git kontrol et!

  Burada CROFT'ta gazın yerden alındıktan sonra arıtılmasında rol oynarız. Formasyonların başladığı milyonlarca yıl önce başlayarak petrol ve gazın geçtiği birçok farklı aşama var. Nereye girdiğimizi ve doğal gazın arıtılmasına nasıl yardımcı olduğumuzu kontrol edin
   

Bu Sayfayı Paylaş

Blogger ile Paylaş
define isaretleri