1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

porselen diş dolgusu fiyatları

'Sağlık Köşesi' forumunda suna tarafından 31 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

 1. suna

  suna Well-Known Member Super moderator

  porselen diş dolgusu fiyatları
  Estetik Porselen Diş Dolgusu Nedir
  Porselen Diş Dolguları Günümüzde Sık Kullanılan Adından Da Anlaşılacağı Üzere Porselen Den Oluşan Dişe En Yakın Malzemelerdir. Klinik Ortamında Üretilene Malzemelerdir Ve Üretimi Külfetli Ürünler Arasında Yer Alırlar.
  Porselen Dolgu Ne Kadar Dayanıklı
  Porselen Dolgular Gerçekten Çok Dayanıklı Malzemelerdir. Genelde Büyük Diş Kayıplarında Kullanılır. Eskiden Ön Dişlere Uygulanır Idi. Ama Günümüzde Kendini Geliştiren Porselen Dolgular Baskı Uygulayan Çiğneme Dişlerine De Rahatlıkla Uygulanabilir.
  Porselen Ile Amalgam Dolgu Arasında Ki Farklar
  Bir Kere Porselen Dolgular Estetik Dolgudur. Yani Dişe En Yakın Renkte Oldukları Için Dişte Anlaşılmayan Bir Form Da Yer Alırlar. Amalgam Ise Gümüş Renginde Civadan Oluşan Dolgulardır Ve Estetik Dolgular Değildir. Amalgam Dolgu Kadar Sağlam Ve Dayanıklıdır. Ayrıca Dişe En Yakın Renkte Oldukları Için Estetik Olarak Doğal Dolgulardır Fark Edilmesi Güçtür.

  Porselen Dolgu Nasıl Takılır
  Diş Hekiminiz Ihtiyaç Halinde Porselen Kullanır. Bu Ihtiyaç Var Ise Ilk Önce Dolgu Uygulanacak Olan Diş Temizlenir Ve Dolgu Yapılacak Hale Getirilir. Yine Hekiminiz Dişinizin Ölçüsünü Alarak Ne Boyutta Bir Porselen Lazım Geliyor Ise, Ölçer Ve Labaratuara Gönderir. Bir Sonraki Gelişinizde Ise, Porselen Dolguyu Dişinize Özel Yapıştırma Ajanları Ile Yapıştırarak Işlemi Bitirir.
  Porselen Dolgu Ağrı Yapar Mı
  Porselen Dolgu Kesinlikle Bir Ağrı Veya Sızıya Neden Olmaz. Takılma Aşamasında Ise, Yapıştırma Usulü Uygulandığı Için Hastanın Herhangi Bir Ağrı Veya Sızı Hissetmesi Olanaksızdır. Takıldıktan Sonra Da
  porselen diş dolgusu fiyatları
  Aynı Şekilde Ağrısız Bir Forma Dişte Kalır Ve Acı Vermez.
  Porselen Dolgunun Ömrü Ne Kadar
  Porselen Dolguların Ömrü Ortalama Olarak 10-15 Yıldır. Tabi Ki Dişte Travmatik Bir Durum Oluşmaz Ise Bu Süreye Kadar Uzar. Ayrıca Belirli Aralıklar Ile Cila Yapılması Gerek Yoktur Ve Düzenli Fırçalama Ve Bakım Ile Bu Süre Rahatlıkla Görülür.
  Porselen Dolgu Fiyatı Çok Mu Pahalı
  Porselen Dolgu Fiyatı Çok Pahalı Değildir. Kaç Adet Dişer Uygulama Yapılacak Ise Maliyatte Değişmeler Olur. Bu Kişiden Kişiye Değişen Ücret Aralığını Doğurur. Ama Satın Aldığınız Ve Sizinle Yaşayacak Olan Dişleriniz Için Bu Ücreti Çok Olmadığını Düşünüyorum.
  porselen diş dolgusu fiyatları
  İnley Onley (Porselen) Dolguların Temizliği
  Eğer Düzenli Bir Diş Fırçalama Alışkanlığınız Var Ise, Porselen Dişin Bakımı Kolaylaşıyor. Çünkü Üzerinde Porselen Olmasından Dolayı Yemek Artıklarının Tutunması Zordur.
  dolgu kanal tedavisi fiyatları,restoratif diş tedavisi,dolgu nasıl yapılır,
   

Bu Sayfayı Paylaş

Blogger ile Paylaş
define işaretleri