1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

pp

'Faydalı Bilgiler' forumunda suna tarafından 27 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

1. suna

suna Well-Known Member Super moderator

pp
    bu kelimenin anlamı nedir sosyal medaya diğer paylaşım sitelerinde kullanılan pp kelimesini bir türlü çözemedim.
    bu kelimenın ne olduğunu bilen varsa açılımı neyse yazarsa sevinirim.
    uzun zamandır pp kelimesini araştırıyorum. define ile ilgili olamdığını düşünüyorum.

2. savas

savas Well-Known Member

Yani pp profil fotoğrafı anlamına gelmektedir. Yani “senin pp güzelmiş” gibi bir cümle kuran birisi sizin profil fotoğrafınızı beğenmiştir.
    Instagram’da kullanılan diğer kısaltmalar ise şu şekildir;
    Dm : direct message : özel mesaj
    Gt : geri takip anlamına gelmektedir. Genellikle yorum olarak kullanılır, bu hesaplar kendi profillerini takip eden kişilere geri takip ederek dönüş yapacağını belirtmek için kullanmaktadırlar
    Tbt : throw back thursday : geçmişten bir gönderi paylaşmak anlamına gelir. Thrusday ise perşembe anlamına gelmektedir. Perşembe günleri eski bir fotoğrafı paylaşan kişiler genellikle hashtag olarak #tbt kullanmaktadırlar.
    Tb : throw back : yine geçmişten bir gönderi anlamına gelmektedir. Perşembe haricinde olan paylaşımlar için kullanılmaktadır. Gerçi ülkemizde haftanın her günü eski paylaşımlar için #tbt etiketi kullanılmaktadır.
    Yorumlarda yazılan “son foto karşılıklı” ise son fotoğrafını beğenen kişilerin aynı şekilde profillerine giriş son gönderilerine beğeni yapacağını belirtmektedir.

Bu Sayfayı Paylaş

Blogger ile Paylaş