1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Taş üzerinde insan başı ok ve sürahi isareti

'Fotoğraflı Define İşaretlerinize Yorumlar' forumunda Gulefler tarafından 11 Şubat 2019 tarihinde açılan konu

1. Gulefler

Gulefler yeni üye

Taş üzerinde insan başı ok ve sürahi isareti hocalarım 'dan bu işaretin ne anlam ve manaya geldiğini bir yorum bekliyorum
    IMG-20190205-WA0003.jpg

IMG-20190205-WA0005.jpg

IMG-20190205-WA0006.jpg

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 13 Şubat 2019 01:04
  2. suna

suna Well-Known Member Super moderator

bu alan sağlam bir bölge sit alanı değilse dikkatlice araştırılmalı burada bir anıt mezar olduğunu düşünüyorum biraz çevre resmi atınız

3. Definebilimi.com

Definebilimi.com DEFİNE BİLİMİ Site Yetkilisi

anıt mezar senbölüdür ok yönü ve derinliği gösterir. insan başı ise anıttır.sürahi bereket senbölüdür.sonuç olarak sağlam yer

4. Gulefler

Gulefler yeni üye

Sayın hocalarım bu taş köyümüzün alt tarafında kendimize ait tarlanın meyilli tarafında çok eski taştan bir duvardaydı haliyle bu duvar zamanla göçmüş tam ayakta değil 10 15 gün önce tarla bakımı ve bu duvarın biraz ayağa kaldıralım düzeltelim derken fark ettik bu taş yaklaşık 50 60 kg civarında bu tasi alıp evin yanına taşıdık aldığımız yerinde durmasını uygun görmedik ancak aldığımız noktası şekli yönü bir iki santim sapmakla bellidir zaten bu tasi aldığımız duvar tarafı daha sağlam ve yıkımda sayilmazdi

5. Gulefler

Gulefler yeni üye

Bu tarla ortalama 20 derece eğimli bu taş duvarda eğimli tarafına yapılmış bu duvarın alt tarafida bize ait tarladir taş duvarla örülü yani ustaraftaki tarlanın kuzey batı tarafı bitimi düzlük ve bundan 30 40 sene önce devamli bir golet vardi ve hatta iyi hatirliyorum mandalar golete girerlerdi bu goletin akan sularida bu tallalarin kuzey batisindan cokda derin sayilmasada bir dereden akip giderdi simdi bu golette bahar aylarinda belli miktar su birikiyor vebu dereden az da olsa akiyor temmuz agustos ayinda kuruyor sular

Bu Sayfayı Paylaş

Blogger ile Paylaş