1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

topkapı sarayı giriş ücreti

'Define Sohbeti' forumunda Definebilimi.com tarafından 22 Eylül 2018 tarihinde açılan konu

 1. Definebilimi.com

  Definebilimi.com DEFİNE BİLİMİ Site Yetkilisi

  topkapı sarayı giriş ücreti

  topkapi-sarayi-restore-ediliyor_132997_520f7.jpg
  değerli arkadaşlar malum hepimizin içinde bir osmanlı bir ejdat sevgisi vardır.ancak ejdadımızın alanlarına malesef giriş ücretleridir şöyleki 4 kişi gidecek olursanız 160 tl sarayı dolaşırsın lakin tamamını değil harem ve baltacı kağuşlarına girmek için ise 100 tl daha verirsiniz toplam 260 tl gidilirmi bilinmez parası çok olan için sorun değil ama ücretli biri için çok zor bu konuda görüşlerinizi açıkcası merak ediyorum.nedir bu müzeler müdürlüğünün abartı fiyatları anlamadım türküz lakin tarihimizi sadece internetten görüyoruz.

  Müze Giriş Bileti: 40 Türk Lirası
  Harem Bölümü hariç olmak üzere Topkapı Sarayı Müzesi'ne giriş bileti 40 Türk Lirası’dır.

  Müze bilet satışlarında grup indirimi uygulanmamaktadır.

  Harem ve Zülüflü Baltacılar Koğuşu Giriş Bileti: 25 Türk Lirası


  Müze ile birlikte Harem ve Zülüflü Baltacılar Koğuşu Bölümleri'ni de gezebilmek için Harem ve Zülüflü Baltacılar Koğuşu giriş bileti, müze giriş biletinden ayrı olarak 25 Türk Lirası’dır.
   
 2. Definebilimi.com

  Definebilimi.com DEFİNE BİLİMİ Site Yetkilisi

  Topkapı Sarayı, 300 milyon liralık bütçeyle restore ediliyor!
  Topkapı Sarayı’nı eski haline dönüştürmek için restorasyon çalışmaları başlatıldı. Restorasyon bittiğinde Topkapı Sarayı eski haline kavuşacak.
  2000'li yılların başından itibaren Topkapı Sarayı'na tahsis edilen eski saray yapıları da dahil olmak üzere 340 bin metrekarelik alanda yürütülen restoran çalışmaları sürüyor. 27 kalemde yaklaşık 300 milyon liralık bütçeyle sürdürülen çalışmalar kapsamında 3'üncü Selim'in tahtı Harem'deki Ömer Hünkar Sofası'nda yerine konuldu. Saraydaki çalışmalar hakkında bilgi veren İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürü Coşkun Yılmaz, “Şu anda Topkapı Sarayı'nda 27 kalemde restorasyon çalışmaları sürdürülüyor ve yaklaşık 300 milyon liralık bir bütçe ayrılmış durumda” dedi.


  Ayrılan bütçe daha da artabilir
  İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürü Coşkun Yılmaz'ın açıklamasına göre tarihi saray için ayrılan restorasyon bütçesi önümüzdeki günlerde daha da artacak. Yılmaz konuyla ilgili “Yaklaşık 300 milyon liralık bir bütçe ayrılmış durumda ama bu bütçe önümüzdeki günlerde çok daha artacak. Topkapı sarayı tarihteki fonksiyonuna, asli kimliğine uygun bir şekilde ortaya çıkarılacak” ifadelerini kullandı.


  Aslına uygun restore edilmeye çalışılıyor
  500'e yakın işçi; restoratör, nakkaş ve çeşitli bilim dallarında uzmanların görev aldığı tarihi ihyada saray çağdaş teknikler ile aslına uygun olarak restore edilmeye çalışılıyor.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Blogger ile Paylaş
define isaretleri