1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

türkiyenin en iyi define dedektörleri

'Define Dedektörleri - Dedektör Kullanım Teknikleri' forumunda suna tarafından 24 Eylül 2018 tarihinde açılan konu

 1. suna

  suna Well-Known Member Super moderator

  türkiyenin en iyi def,ne dedektörleri
  arkadaşlar deneyimiz olan dedektörlerinizi paylaşmanızı istiyoruz böylelikle en iyi dedektörü ortaya çıkarıcaz.veya dedektör firmaları bizlere anlatsın en iyi dedektör nasıl işler.
  türkiyenin en iyi define dedektörleri hangileridir bi bakalım.
  Dedektör çalışma mantığı
  En çok ve en sık kullanılan dedektör çeşiti metal dedektörleridir. Yeryüzündeki her maddenin kedisini ifade edebilmek adına çevresiyle bütünleşmek içi yaydığı frekans aralığı ve bu aralık doğrultusunda etkileşime geçtiği diğer madde grupları bulunur. İlk bakışta oldukça basit fakat bir o kadar gizemli, enteresan duran bilginin bize verdiği öncüller arasında yer alan enerji verimi ile yaşanılan hayatın değiştirilmesi ya da çok uzun zaman önceden terk edilmiş kimi maddelerin tekrar elde edilmesi mümkün olur. Dedektör, tam da bu mantık çerçevesinde kullanıldığı alana bağlı olarak o alandaki metallerin yaydığı titreşimleri ölçer; şayet kendisine daha önceden tanıtılmış bir titreşime alan içinde rastlarsa durumu kullanıcıya bildirerek görevini yerine getirmiş olur. Metal dedektörün mantığı elektronik bir çalışma prensibine dayanır. Bu dedektör tipleri elektromanyetik dalgalar alma ve gönderme mantığına göre ve radyo frekansı ile çalışan cihazlardır. Üzerinde bulunan bobinler alıcı ve verici kısmını oluştururlar. Verici kısımda üretilen elektromanyetik dalga bir metale rastladığı zaman, metal üzerinde bir akım indüklenir (faraday akımları - girdap akımları). Bu metal üzerinde indüklenen akım, bir manyetik dalga üreterek, dedektör üzerindeki alıcı bobin üzerinden akım geçmesini sağlar. Elde edilen sinyal, bir yükselteç yardımıyla güçlendirerek ses sinyaline ve görüntülü olarak bildiririm verir.
   
  ayhan37 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş

Blogger ile Paylaş