1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

yarasa kozası satılırmı

'A dan Z ye define işaretleri ve anlamları' forumunda osman tarafından 29 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

 1. osman

  osman Well-Known Member

  s-912be04fd00a34552bfa41ffaa353810a1396b06.jpg
  Yarasalarda Üreme Nasıldır? Yarasalar Nasıl Ürer?
  define işaretleri ve anlamları


  Yarasalarda Üreme yarasa yumurtası
  son zamanlar define cilerin peşine düştüğü yarasa
  Memeli Hayvanlar Içinde Sâdece Dişi Yarasa Erkeğinin Spermini Depolayıp Gerektiğinde Ve Uygun Gördüğü Zaman Kullanabilen Tek Memelidir. Birçok Yarasa Türü Kış Uykusuna Yatmadan Evvel Sonbaharda Çiftleşirler. Dişide Ancak Ilkbaharda Üreme Hücresi (Yumurta) Meydana Gelir. Kış Uykusu Müddetince Vücûdunda Depoladığı Spermle Bunu Döller. Hâmile Dişiler Doğum Oluncaya Kadar Erkeklerden Ayrı Olarak Doğum Koğuşlarında Tünerler. Doğum Oluncaya Kadar Erkekler Buraya Uğramazlar. Yavrular, Haziran Ve Temmuz Aylarında Doğarlar. Genelde Dişi, Bir Yavru Doğurur. Bilim Adamları Dişi Yarasaların Sperm Depolama Hâdisesini Henüz Çözememiştir. Bununla Ilgili Olarak Yoğun Araştırmalar Devam Etmektedir. Bunun Çözümü Sun’î Tohumlamaya Yardımcı Olacaktır. Bu Yolla Saf Irk Hayvanların Spermlerinin Uzun Müddet Bozulmadan Saklanması Ve Ithal Edilmesi Gerçekleşebilecektir.  yarasa yumurtası ne işe yarar

  Vücudunda Sperm Depolama Özelliği Bal Arılarının Kraliçesinde De Mevcuttur. Zifaf Uçuşunda Kraliçe Ile Çiftleşen Erkek, Kraliçenin Vücûduna Ömrü Boyunca Depolayacağı Milyonlarca Sperm Aktarır. Genelde Memeli Bir Hayvanın Ömrü, Onun Vücut Ölçüsüyle Ilgilidir. Bir Tarla Fâresi Nâdiren Bir Yıldan Fazla Yaşar. Bir Kedi 13 Yaşında, Köpek 14 Yaşında, At 20 Yaşında Yaşlı Sayılır. Ancak Yarasaların Birçoğu Fâreden Daha Ufak Olduğu Halde 15 Veya Daha Fazla Yıl Yaşayabilmektedir. Yarasaların Memeleri Ve Döl Yatakları Çifttir. Bâzılarının Dişileri Hayz Görür. Gebelik Süresi 110 Gün Kadardır. Genellikle 1 Veya 2 Yavru Doğururlar. Dişiler Yavrularını Büyüyünceye Kadar Kanatlarının Altında Taşırlar. Yarasada Annelik Şefkati Yüksektir.yarasa yumurtası ne işe yarar

  NOT: son zamanlar yarasa kozası satılıyor diye çıkan haberler ne kadar gerçeği yansıttığını anlayamadık,şu ana kadar ne istenilen bulundu nede bu işin gerçekliği...


  YARASA KOZASI HAKKINDA PROFOSYÖNEL BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 31 Ocak 2019
  Definebilimi.com bunu beğendi.
 2. Definebilimi.com

  Definebilimi.com DEFİNE BİLİMİ Site Yetkilisi

  Rojhilat’ın Urmiye Kentinde “yarasa Yuvası Çok Para Ediyor” Dedikodusu Yüzünden Hergün Anlarca Kişi Dağ Bayır Dolaşıp Yarasa Arıyor.
  Bir Süredir Rojhilat Kürdistan’ında “bir Yarasa Yuvası 20 Ila 100 Milyon Tümene (27 Bin Dolar) Alıcı Bulunuyor” Dedikoduları Dolaşıyor.
  Bu Yüzden Hergün Onlarca Fırsatçı Dağ Taş Demeden Yarasaların Yaşadığı Mağara Ve Oyukları Arayarak Yuva Bulmaya Çalışıyor.

  Yarasa Yuvası Arayan Urmiyeli Bir Vatandaş, “kaç Gündür Yarasa Yuvası Arıyoruz. Çok Para Ediyor Diyorlar Ama Hiç Bir Yuvaya Rastlamadık. Sanırım Söylenenlerin Hepsi Yalan” Diyor.
  Bir Başka Vatandaş Ise Bazı Kişilerin Yuva Bulduğunu Iddia Ederek Halkı Dolandırdığını, Ayrıca Ancak Şu Ana Kadar Bu Yollla Para Kazanan Hiç Kimseye Rastlamadıklarını Belirtiyor.
  Durum En Çok Urmiyeli Çevrecileri Endişelendiriyor. Çevreciler, Fırsatçıların Yarasa Yuvası Bulma Niyetine Hem Yarasalara Ve Hemde Diğer Kuş Türlerinin Yuvalarına Zarar Verdiklerini Belirtiyor.
  Çevreci Şefii Abdullahzade De, “yarasa Yıvası Diye Bir Şey Yok. Yarasalar Yuva Yapmaz, Yumurtlamaz. Zaten Bu Bölgede Yaşayan Yarasalar Şimdi Kış Uykusunda Ve Döllenme Dönemindeler. Dolayısıyla Fırsatçıların Bu Dönemde Yarasalara Müdahale Etmesi Onların Doğasını Alt Üst Ediyor” Ifalerini Kullanıyor.
  Abdullhzade Yarasaların Yaşadığı Mağara Ve Oyukların Etrafında Yuva Yapan Kuşların Da Zarar Gördüğümü, Çoğu Fırsatçının “yarasa Yuvası Buldum” Diye Bu Kuşların Yuvalarını Yıktığını Dile Getiriyor.
  Rojhilat Kürdistan’ında Işsizlik Ve Yoksulluk Oranları Yüksek. Bu Yüzden Bu Tür Dedikoduların Meksatlı Dolaştırıldığı Iddia Ediliyor.
  Ayrıca Uzmanlar Yarasaların Yaşadıkları Bölgelerde Bir Çok Salgın Hastalığı Engellediğini Dolayısıyla Korunları Gerektiğini Belirtiyor.
   
  Son düzenleme: 8 Eylül 2018
  ayhan37 bunu beğendi.
 3. suna

  suna Well-Known Member Super moderator

  bu kuştan ürperiyorum nedense
   
  ayhan37 bunu beğendi.
 4. yaşam ve güzellik

  yaşam ve güzellik https://yasamveguzellik81.blogspot.com.tr

  çok korkunçlar
   
 5. Definebilimi.com

  Definebilimi.com DEFİNE BİLİMİ Site Yetkilisi

  ustalar işbaşına!! define hakkında kıymetli öngörülerinize her alanda ihtiyaç var..
   
 6. yaşam ve güzellik

  yaşam ve güzellik https://yasamveguzellik81.blogspot.com.tr

  çevremde yarasaların olduğu mağara varda ben girmem sorun orada
   
 7. ta2nas

  ta2nas Guest

  siz beni götürün size bir telsiz vereyim dışarda bekleyin ben girerim
   
  Definebilimi.com bunu beğendi.
 8. Definebilimi.com

  Definebilimi.com DEFİNE BİLİMİ Site Yetkilisi

  yarasalar her nekadar kuduz virüsü taşıdığı söylensede bilinen yarasadan dolayı kimseye bişey olmadı
   
  ayhan37 bunu beğendi.
 9. suna

  suna Well-Known Member Super moderator

  bunların içinde bazen vampir yarasalar olur
   
  Definebilimi.com bunu beğendi.
 10. suna

  suna Well-Known Member Super moderator

  Danimarka merkezli ilaç firması H. Lundbeck A/S, vampir yarasa olarak bilinen bir tür yarasanın tükürüğünden felç ilacı üretti.

  Orijinal ismi Desmodus rotundus olan yarasanın tükürüğünde yer alan bir takım enzimleri kullanarak ilacın geliştirildiğini açıklayan firma yetkilileri, ilacın felç tedavisinde devrim olacağını iddia ediyor.

  Felç hastalarının tedavisinde kullanılan ilaçların hepsinin felcin oluşumundan sonraki üç saat içerisinde kullanılması gerekiyor. Şirket yetkilisi Anders Gersel Pedersen, "Günümüzde felç hastalarının yüzde 80'i ilk üç saat içerisinde teşhis ve tedavi edilemiyor. Oysa elimizdeki bütün felç ilaçlarının felcin oluşumundan üç saat sonra etkisi kalmıyor" dedi. Geliştirilen yeni ilacın özellikle bu üç saatlik sürenin arttırılmasını sağladığı için önemli olduğunu vurgulayan Pedersen, "Vampir yarasanın tükürüğünde yer alan desmoteplase maddesi felç oluşumundan dokuz saat sonraya kadar etkisini kaybetmiyor. Bu da felç riski olan hastaların hastaneye ulaşmaları için fazladan altı saat anlamına geliyor" diye konuştu.

  Genellikle beyine giden atardamarların tıkanması sonucunda meydana gelen felç vakalarının tedavisinde kullanılacak ilacın, tıp dünyasında yeni açılımlara sebep olacağı belirtiliyor. Daha çok merkezi sinir sistemi rahatsızlıklarıyla ilgili ilaç ve tedavilerin geliştirilmesiyle uğraşan H. Lundbeck A/S, ilacın klinik testlerinin şu anda Avrupa, Amerika, Kanada ve Asya'nın çeşitli merkezlerinde gerçekleştiriyor. İlacın test süresinin bitiminden sonra onaylanması bekleniyor.
  haberlerde bu soylentiler dolaşıyor
   

Bu Sayfayı Paylaş

Blogger ile Paylaş